Propozice Sluncekrosu

Sluncekros se koná na Skálách u Teplic nad Metují (Bischofstein) u chalupy čp. 15

Dlouhá trať - cca 9 km

Od startu se běží po žluté turistické značce směrem na Dědov k Mariánské kapličce a k pramenu sv. Huberta. Od něj se odbočí z lesní cesty na úzkou stezičku vedoucí divokou roklí až k silnici do Teplic nad Metují. Zde se dělí dlouhá a zkrácená trať. Dlouhá trať pokračuje po silnici směrem na Teplice a po cca 400 metrech se odbočí vlevo prudkým výběhem na Kraví horu. Z Kraví hory se běží po zelené turistické značce přes Třiadvacet mostů, seběhne se do Teplického údolí a přes Čapí vrch se vrací zpět do osady Skály a do cíle.

Zkrácená trať - cca 3 km

Od startu se běží společně s trasou dlouhé traťě až na silnici vedoucí do Teplic nad Metují. Zde zkrácená trať odbočuje po silnici doleva, stoupá do sedla Váhy a dále již klesá k cíli.

Nejlepší běžec skalami polické pánve

Z běhu Teplickými skalami, běhu Broumovskými Stěnami, Sluncekrosu, běhu okolo Ostaše a z Ádrkrosu byl vyhlášen nejlepší běžec a běžkyně. Hodnoceny byly 3 nejlepší výsledky z 5-ti závodů. V každém závodě bodovalo prvních 20 mužů v absolutním pořadí 25, 21, 19, 17, 16 až 1 bod a prvních 10 žen v absolutním pořadí 15, 11, 9, 7, 6 až 1 bod.


Celoroční ubytování v Adršpachu